Felkészülési mérkőzésen győzelem az ETO ellen

Csapatunk Lipóton egy góllal nyert a legutóbbi bajnokság ezüstérmese ellen.

ETO FC Győr: Borok – Öreg, Kovács L., Kaziupa, Németh L. - Malesevic, Süle, Herczeg, Vida - Siklér, Khimych.
Csereként pályára lépett: Savanya, Kern, Sali, Fél P., Cameron

Vezetőedző: Dörnyei Balázs

MTK Budapest: Erős – Palama, Vajda, Vas, Haraszti - Barkóczi, Bokor, Vachter, Legendás - Magyarics, Milunovic.
Csereként pályára lépett: Varga, Bánfi, Tagyi, Tőzsér, Farádi-Szabó, Csuhai, László, Sipos.

Lipóton edzőtáborozó csapatunk szerda kora este a szintén élvonalbeli ETO FC Győr ellen játszott edzőmérkőzést a helyi sportkomplexumban.

A találkozó 11. percében a győriek előtt adódott a mérkőzés első nagyobb helyzete, Khimych cselezte le magát az alapvonalra, majd a tizenhatosra gurított vissza az érkező Vida elé, aki jócskán fölé lőtt.

A folytatásban komolyabb lehetőség nem alakult ki, így 0-0-ás döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően több helyen is változtatott vezetőedzőnk, többek között a hosszú sérülése után visszatérő Sipos Lilla is pályára lépett.

A hajrára megélénkülő összecsapás 80. percben Süle lövésé a felső lécen csattant, majd két minutummal később megszereztük a vezetést. A visszatérő Sipos indítása után László Henrietta egy pattanás után higgadtan emelt a kimozduló Borok felett a hálóba (0-1).

A 85. percben Cameron közel járt az egyenlítéshez, de lövését blokkolni tudtuk, így győzelemmel zártuk a felkészülést.

Csapatunk legközelebb a bajnokság első fordulójában lép pályára, amikor a Puskás Akadémia FC vendégei leszünk augusztus 13-án.

Makrai László vezetőedző értékelése: - Két ellentétes félidő jellemezte a mérkőzést. Az elsőben fáradtan mozogtunk, mely egy edzőtábor alatt teljesen normális. A másodikban jóval frissebb volt a társaság, ekkor már biztató volt a játékunk. Vannak még dolgok, melyeket csiszolni, finomítani kell a bajnoki rajtra. Örülök, hogy újabb értékes játékpercekkel gazdagodtak a lányok.