HÍREK

Látványos visszatérések

2015-08-22

Kiütéses győzelemmel folytatta szereplését az MTK Hungária FC csapata a Jet-Sol Ligában. A női NB I-es bajnokság második fordulójában a Győri ETO FC volt a kék-fehérek „áldozata”.

A tavalyi szezon két legnagyobb MTK-s hiányzója – az akkor súlyos sérüléssel bajlódó – Herczeg Andrea és a csereként pályára lépő Pádár Anita is szép találatokkal vette ki a részét a nagy gólkülönbségű győzelemből. A győriek csupán percekig voltak képesek egyenlő partnerei lenni a fővárosiaknak, így nem kerülhették el a súlyos vereséget.

MTK Hungária FC – Győri ETO FC 9-0 (3-0)

MTK Hungária FC: Varga - Nagy A. (Tell), Demeter, Pinczi, Szabó Zs. - Nagy L., Palkovics (Pádár), Hummel-Smuczer, Diószegi (Nagy Á.) - Herczeg, Kaján.

8. perc: Herczeg 10 méterről a jobb felsőbe lőtt. (1-0)

33. perc: Gyors kis passzos végén Herczeg lőtt a kapu bal oldalába. (2-0)

36. perc: Herczeg 22 méterről szabadrúgásból a léc alá vágta a labdát. (3-0)

48. perc: Nagy Lilla növelte a kék-fehérek előnyét. (4-0)

58. perc: Kaján Zsanett bombázott 17 méterről a kapuba. (5-0)

63. perc: A sérülésből visszatérő Pádár Anita is betalált. (6-0)

65. perc: Nagy Lilla ismét felkerült a góllövők közé, egy szemfüles emeléssel a kapus fölött. (7-0)

80. perc: Kaján Zsanett fejelt a vendégek kapujába. (8-0)

87. perc: Pádár duplázott, és ezzel beállította a végeredményt. (9-0)

Medgyes Péter (vezetőedző, MTK Hungária FC):
– Nagyon szervezetten játszó Győrt tudtunk legyőzni. Egyértelmű volt a fölényünk az egész mérkőzésen. Meglepett bennünket az ETO, a szervezettségének köszönhetően. Küszködtünk is rendesen, a szünet előtt pontatlanul játszottunk. Úgy érzem a második félidőre kiegyenesedett a teljesítményünk, és egyértelmű győzelem lett a vége.

Horváth Tamás István (vezetőedző, Győri ETO FC):
– Nagyon tiszteltük az ellenfelünket, ennyivel nem vagyunk rosszabb csapat. Borzasztóan hiányzott a három játékosunk, akik úgy döntöttek, hogy ezt a hétvégét nem a csapattal töltik, hanem máshol. Kivéve Fleck Nikit, aki megsérült az edzésen, a másik két játékos távol maradása érthetetlen a számomra. Küzdöttünk, hajtottunk, az első félidőben nagyon jól játszottunk, úgy gondolom elkerülhető gólokat kaptunk. A szünet után érezhető volt, hogy nem bírjuk ezt a nagy iramot amit az MTK diktál.

Herczeg Andrea (az MTK mai triplázója ):
– Az elején kicsit nehéz volt, izgultunk, de végül belelendültünk a játékba és jöttek a gólok is, jó kis meccs volt.

Mészár Krisztina (a Győri ETO FC kapusa):
– Sajnos nem sikerült szép eredményt elérnünk az MTK-val szemben, ahogy terveztük. Ötvédős felállást próbáltunk, hogy a hazaiakat ki tudjuk védekezni, de sajnos az MTK Hungária ma jobbnak bizonyult, Reméljük, hogy tavasszal tudunk szépíteni az eredményen, mindent megteszünk érte! Csináljuk tovább, nem vagyunk letörve, ez most így alakult, próbálunk úgy dolgozni tovább, hogy fejlődjünk.