Makarenkói pofon

2015-11-29

A magyar női labdarúgó-válogatott vasárnap délután a felcsúti Pancho Arénában Oroszország ellen folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Magyarország – Oroszország 0-1 (0-0). Női Európa-bajnoki selejtező mérkőzés, ötödik csoport.

Felcsút, Pancho Aréna, 700 néző. Gólszerző: Makarenko (56. perc)

Magyarország: Bíró - Mosdóczi, Tálosi, Szabó V., Tóth G. - Csiszár, Hummel-Smuczer (MTK Hungária FC) - Jakabfi, Szarvas, Zeller - Vágó.  Szövetségi kapitány: Markó Edina.

Oroszország: Todua - Dimitrenko, Tsybutovich, Kozhnikova, Sochneva - Terekhova, Makarenko, Mashina, Medved - Pantyukhina, Cholovyaga. Szövetségi kapitány: Elena Fomina.

A magyar női válogatott huszonkét fős keretében négy MTK Hungária FC labdarúgó kapott helyett. A kék-fehér színeket Papp Dóra, Hummel-Smuczer Angéla, Nagy Lilla, Kaján Zsanett képviselik.

A mérkőzés első félidejében nem esett gól, a második félidőben viszont az orosz válogatott – Makarenko révén – megszerezte a vezetést, és mint később kiderült, a győztes találatot.

A mérkőzés végén Markó Edina értékelt: – Jó első félidőt produkáltunk, két nagy helyzetünk is volt. Az ilyen meccseken nincs ennél több, ezekben a szituációkban jobban kellett volna koncentrálnunk. Sajnos a második félidőre elfáradtunk.

A mérkőzésről részletesen itt olvashatnak.

(Forrás/fotó: mlsz.hu)