Még összejöhet: MTK Budapest FC - NÖSV Neulengbach 1-2 (0-1) (GALÉRIA)

2014-10-08

Jó mérkőzésen érvényesült az osztrákok fizikai fölénye. Nagy akarattal játszott az MTK, gyors tempójú összecsapáson olykor jól is. Többször sikerült a védelem mögé kerülni szélen, de a pontrúgás utáni gól sokat számított. Az osztrákok, ha kellett szabálytalankodtak: 5-21 volt a végén ez a mutató. Döntetlen-szaga volt a Bajnokok Ligája-mérkőzésnek. Az esetleges továbbjutás után a BL-címvédő német Wolfsburg következhet.

MTK Hungária FC - NÖSV Neulengbach 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Méry a 62., illetve, Burger a 35., Tasch a 47. percben

Vezette: Stéphanie Frappart - Manuela Nicolosi Solenne Bartnik (franciák), tartalék játékvezető: Nagy Tímea

655 fizető néző mellett 200 akkreditált közreműködő vett részt a mérkőzésen.

MTK HUNGÁRIA FC: 99. Szőcs Réka -15. Szabó Zsuzsanna,9. Demeter Réka, 17. Gál Tímea, 2. Tell Zsófia - 6. Hummel-Smuczer Angéla, 13. Tóth Alexandra - 33. Nagy Lilla, 8. Pádár Anita, 5. Kaján Zsanett - 14. Méry Rita
Csere: Tóth helyett Csányi a 75., Nagy helyett Diószegi a 78. percben

Sárga lap: Tóth a 71. percben
Vezetőedző: Medgyes Péter

Neulengbach: 21 Vuković(GK) – 3 Konrath, 17 Vojteková, 27 Haršányová, 6 Prvulovic – 7 Bíróová, 9 Wasser, 15 Tasch, 23 Aufhauser – 24 Dujmenovic, 10 Burger

Csere: Dujmenovic helyett Gstöttner a szünetben, Tasch helyett Kremener a 83. percben

Sárga lap: Vojteková a 30., Gstöttner a 69., Tasch a 80. percben

Vezetőedző: Peter Herglotz

[image]

Deutsch Tamás, az MTK Hungária FC elnöke a szünetben:
– Közönségszórakoztató játékot játszottunk. Egyenlő ellenfelei voltunk az osztrákoknak. Egyre javul a magyar női futball színvonala, hiszem, hogy pár év múlva jóval eredményesebbek és elismertebbek leszünk.

Telek András volt szövetségi kapitány:
– Idegenben is nyerhet az MTK Hungária, hiszen jól játszott. Magyar pályán szokatlan tempójú összecsapás volt. Ezért nem szerencsés, ha egy gárda kiemelkedik a mezőnyből, nem gyakorolja a küzdést. Bátran kell vállalkozni lövésekre.

Peter Herglotz, vezetőedző (NÖSV Neulengbach):
– Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk erős ellenfél ellen. Elégedett vagyok minden játékosommal, hiszen csapatként teljesítettünk jól. A visszavágón bármi megtörténhet, de vitathatatlan, hogy jobb helyzetben vagyunk az MTK-nál.

Medgyes Péter (MTK Hungária FC):
– Gratulálok a Neulengbachnak a győzelemhez! Büszke vagyok a saját csapatomra, hisz közel a maximumot nyújtottuk. Most hátrányba kerültünk, de nem vagyok szomorú. Igyekszünk kitalálni valamit, hogy legyen esélyünk kivívni a továbbjutást.