MTK Hungária FC – Ferencvárosi TC 1-1 (1-0) tizenegyesekkel 4-5 Debrecen, Magyar Kupa döntő

2015-06-03

Hihetetlen, lehetetlen és emészthetetlen: három tizenegyespárbajból is a Ferencváros jött ki jobban. Az idény végére elfogyott az MTK Hungária fölénye, részben a sérüléseknek, részben a Ferencváros erősítéseinek köszönhetően. Ugyanakkor, a lutrihoz is kell önbizalom.

A mérkőzés élő közvetítése.

MTK Hungária FC – Ferencvárosi TC 1-1 (1-0) tizenegyesekkel 4-5

Debrecen, Magyar Kupa döntő

Vezette: Sipos Katalin (Makkosné Petz Brigitta, dr. Kulcsár Judit, tartalék-játékvezető: Németh Renáta)

Gólszerzők: Nagy L. (42.), illetve Zádor (67.)

MTK Hungária FC: Szőcs - Nagy, Vesszős, Demeter, Csányi - Hummel-Smuczer, Tóth, Szabó, - Nagy, Méry, Kaján.

Csere: Szabó helyett Palkovics (61.), Nagy A. helyett Diószegi (70.)

Sárga lap: Nagy L. (69.)

Vezetőedző: Medgyes Péter

Ferencvárosi TC: Samu - Madarassy, Zlidnis, Benak, Szabó - Fenyvesi, Bognár, Csankovics - Mosdóczi, Orji, Krascsenics.

Csere: Krascsenics helyett Zágor (55.), Madarassy helyett Bokor (66.), Csankovics helyett Szabó D. (72.)

Sárga lap: Szabó D. (88.)

Vezetőedző: Dörnyei Balázs

Medgyes Péter, vezetőedző a mérkőzés előtt: – Mindenképpen bizonyítani szeretnének a lányok, de természetesen tanulnunk kell a hibáinkból. Mosolygós arccal szeretnénk jövőre a bajnoki szezon végére érni. Ezzel együtt gratulálok a Ferencvárosnak a bajnoki címhez, de a saját lányaim is erőn felül teljesítettek. Büszke vagyok rájuk.

42. perc: Nagy Lilla ugratta ki Méryt, aki kisodródott, beadása után visszapattant hozzá a labda. Másodszorra okosan visszaemelte az érkező Nagy Lilla elé, aki ballal tíz méterről a bal alsó sarokba pörgette. 1-0

Nagy Lilla a szünetben: – Elvesztett bajnoki döntő után nem tudtam örülni a gólomnak. Nem szeretnénk üres kézzel maradni, legalább itt szeretnénk nyerni, de akkor sem leszünk elégedettek. Az elején a Fradi pörgött jobban, később feljöttünk.

68. perc: Távolról előre ívelt labda esett ki Szőcs kezéből (Orji nekiugrott), a csere Zádor 48 centiről kotorta a hálóba. 1-1

Medgyes Péter a mérkőzés után: – Úgy tűnik, idén nekünk ez jutott. Nagyon bízom benn, hogy nem csak én, mások is tanulnak ebből. A szezon kezdetére kellene erősíteni, és a sérültek is fel kell, hogy épüljenek.