Győzelem az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén

2022-11-30

A 7. fordulóból pótolt bajnokin csapatunk a második félidőben szerzett gólokkal nyert a Szekszárdi WFC ellen.

Simple Női Liga, 7. forduló
MTK Budapest-Szekszárdi WFC 4-0 (0-0)

Budapest, Lantos Mihály Sportközpont
Vezette: Kovács Fanni (Szabó, Trapp)

Gólszerző: Vajda (48. - büntetőből), Sipos (71., 79.), Csuhai (90.)

Sárga lap: Csuhai (86.), illetve Kovács (71.), Rozmis (85.)

MTK Budapest: Varga - Bánfi (Vajda 46.), Palama, Pinczi (Tagyi 74.), Haraszti - Vas - László (Barkóczi 46.), Milunovic (Farádi-Szabó 74.), Magyarics (Végh 77.) - Csuhai, Sipos.

Szekszárdi WFC: Janecz - Csóka, Acsádi, Rozmis, Vári - Kágyi R. (Ezer 54.), Hortobágyi (Nagy-Cseke 67.), Schell, Kiss - Kovács, Kágyi K.

Vezetőedző: Micskó Márk

A tabella harmadik helyén álló csapatunk szerda kora délután a 7. fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzését pótolta az újonc, 11. helyet elfoglaló Szekszárdi WFC ellen.

A találkozó első kapura lehetősége a vendégek előtt adódott, Kágyi Rebeka lőtt Palama szorításában, Varga azonban biztos kézzel hárított.

Két perccel később Milunovic adott be szögletet balról, a labda átszállt a hosszúra, Sipos pedig kapásból nem sokkal jobb alsó mellé lőtt. Újabb két minutummal később Sipos beadását fejelte fölé az ötösről Csuhai.

A 14. percben Vas elé pattant a labda a tizenhatoson belül, próbálkozását lábbal védte Janecz. A 19. percben Sipos lőtte keresztbe a kapu előtt a labdát, melyről centikkel maradt le a hosszún László, majd egy perccel később szintén fiatal támadónk került helyzetbe, de a kapu fölé emelt.

A 29. percben László elé pattant a labda a szöglet utáni kavarodást követően, bombáját viszont védte a vendégek kapusa.

A félidő utolsó 15 percében is mi irányítottunk, de nagy helyzetet nem tudtunk kialakítani a lelkesen küzdő szekszárdiak ellen, így 0-0-val vonulhattunk pihenőre.

A szünetben kettőt cserélt vezetőedzőnk, Bánfi és László helyére Vajda és Barkóczi érkezett.

A fordulást követően nem kellett sokat várni a vezetés megszerzésére: a 48. percben Milunovic esett el Rozmis mellett a tizenhatoson belül, a pár perccel korábban pályára lépő Vajda Orsolya pedig a bal sarokba lőtte a büntetőt (1-0).

Néhány minutummal később Vajda ismét a kapuba talált közelről, de les miatt nem adták meg a gólt.

A 60. percben Sipos éles szögből leadott lövését védte a rövidnél Janecz. Két percre rá Pinczi lőtt közelről fölé, majd Magyarics talált el a rövid kapufát.

A 71. percben Sipos Lilla növelte az előnyt, támadónk 18 méterről, középről bombázta a szabadrúgást a léc alá (2-0). A 77. percben debütált az élvonalban U19-es csapatunk tehetsége, Végh Adrienn, aki Magyarics helyére érkezett a bal szélre.

A 79. percben Sipos fejelte a kapuba Csuhai beadását, mellyel végleg eldöntötte a mérkőzést (3-0).

A rendes játékidő utolsó percében Csuhai Vivien is eredményes volt, mellyel kialakult a 4-0-ás végeredmény.

Csapatunk legközelebb szombaton 13 órakor lép pályára, akkor kerül sor az ETO FC Győr elleni kupameccsünk pótlására.