HÍREK

Utánpótlás: Az FTC ellen léptünk pályára

2022-11-28

U19-es együttesünk idegenben, míg U17-es és U15-ös csapatunk hazai környezetben találkozott a zöld-fehérekkel.

Leány Országos U19, 13. forduló
FTC U19–MTK Budapest U19 7-1 (3-1)

Gólszerző: Fehértói (12., 67.), Skultéty (28., 56.), Czinege (32.), Rapp (54.), Vincze (68. - büntetőből), illetve Almási (25.)

MTK Budapest U19: Fehér - Mislai, Kövy, Herczik (Erdei 46.), Petőfi - Almási, Végh (Vajda 54.), Diramerján - Gabona (Siposs 69.), Vas, Molnár E. (Farkas L. 69.)

Könczey Zsolt vezetőedző értékelése: - Nagyon vártuk ezt a mérkőzést, és nagyjából vissza kaptam a lányoktól, ami fontos volt számomra. Nagyon tetszett, hogy végre volt bátorságunk és mertünk kezdeményező futballt játszani, mindenki megtett mindent a pályán. Az első félidő egy tényleg jó, harcos mérkőzés volt, a második félidőben az ellenfelünk fölénk nőtt, de a végén új lendületet tudtunk kapni 10 emberrel is a kapusunk sérülése miatt. Büszke vagyok a lányokra a mentalitás miatt, és hogy igyekeztünk játszani, nagyon várjuk az utolsó mérkőzést!

Leány Országos U17, 13. forduló
MTK Budapest U17–FTC U17 1-2 (0-0)

Gólszerző: Pára (57.), illetve Gégény (73.), Tassy (81. - öngól)

MTK Budapest U17: Schvirján (Hegedős 56.) - Garda, Tassy, Pára, Szántai - Gávris, Kiss, Szabó M. - Spéth (Halász 81.), Papp-Kálmán, Zsirka-Klein (Hettiger 75.)

Korozmán Norbert vezetőedző értékelése: - Sajnálom az eredményt, mert nem érdemeltük meg a vereséget. A csapat nem játszott még így együtt, le a kalappal előttük, hogy ilyen játékkal rukkoltak elő. A lányok mindent megtettek a pályán. A második játékrész utolsó 15-20 percében magunkra húztuk az ellenfelet és ebből gól született. Örülök, hogy fejlődnek a játékosok. Amiket kihagyunk most helyzeteket, azokat higgadtan be fogjuk rúgni legközelebb.

Leány Országos U15, 13. forduló
MTK Budapest U15–FTC U15 0-4 (0-1)

Gólszerző: Pethe (18.), Perjesi (67., 69.), Sági (80.)

Sárga lap: Sági (25.), Barkász (62.)

MTK Budapest U15: Nagy - Balogh, Bakos, Bellon, Lőrincz-Rainiss L. - Puskás, Farkas P., Mikó (Neumann 56.) - Walton, Veres (Steinbacher 61.), Kovács M. (Hubják 56.)

Roni Ribeiro Da Silva vezetőedző értékelése: - Mindenekelőtt nagyon büszke vagyok a lányokra, mindenki aki kilátogatott, egy remek, jó iramú mérkőzést láthatott. A két csapat között csak a határozottság és a helyzetkihasználás volt a különbség, ezen javítanunk kell, és fogunk is.