Az FTC otthonában lépett pályára U14-es csapatunk

2023-03-15

Együttesünk a listavezető vendége volt.

Leány Regionális U14, HNP Dél-Nyugati csoport, 13. forduló
FTC U14–MTK Hungária FC U14 5-1 (2-1)

Gólszerző: Molnár (8., 28., 36.), Banner (54.), Gyuricza (58.), illetve Hanzl (16.)

MTK Hungária FC U14: Nagy - Zséli, Póta, Hanzl, Szécsi, Dudás, Csörgő, Grezsák, Feigl.
Cserék: Maukner, Berzai, Szabó, Farkas, Bodor, Kertész, Furculita.

Szoliva Zsolt vezetőedző értékelése: - Az őszi meccsen elég egyoldalú játék mellett 7-1-es vereséget szenvedtünk, bíztunk benne, hogy tavasszal sikerül szorosabb meccset játszanunk a listavezetővel. A meccs első harmadának elején több labdát is sikerült szereznünk az ellenfél térfelén, rendre jól olvasta a játékot Csörgő Janka és Grezsák Kira, de igazi lövőhelyzetekig nem jutottunk el, a támadások a kaputól 20 méterre rendre elhaltak. A széleken mind Zséli Virág, mind Póta Judit nagyon aktív volt, többször sikerült előnyt szerezniük a párharcuk során, de beadásig nem jutottak el. A mérkőzés első góljára nem kellett sokat várni, a nyolcadik percben egy baloldali akció utáni beadást követően bombázott közelről a kapuba a Fradi játékosa, hátrányba kerültünk. A bekapott gól után a középpályán zajlott a játék, megszerzett és eladott labdákból sem volt hiány.  A tizenhatodik percben egy kontrát követően Hanzl Fanni lőtt közelről a Fradi kapujába, ezzel lett 1-1. Az első játékrész után egy helyen történt változás csapatunkban, Bodor Nóra bekerült a középpálya közepére, Zséli Virág pedig egy sorral feljebb, csatárposzton pótolta a lecserélt Hanzl Fannit. A második játékrész elején egy büntetőterületen belüli fegyelmezetlenséget követően a Fradi átvette a vezetést, a kapunktól 5 méterre adtuk el a labdát, amit a Fradi meg is büntetett. Ezt követően több támadást is vezethettünk, ám az ellenfél védőit ritkán sikerült átjátszanunk, amikor igen, akkor a lövések kerülték el a kaput. Egy ilyen üres kapura vezetett támadás után kaptuk be a harmadik gólt, a Fradi ezúttal egy szöglet utáni átlövésből volt eredményes. Az egész meccsen jól játszó Nagy Livi a játékrész vége előtt büntetőt hárított, ezzel meccsben tartotta a csapatot. A harmadik játékrészre Bodor Nóra és Hanzl Fannin kívül csak friss játékosokat küldtem pályára, bíztam benne, hogy 25 perc intenzív játékkal sikerül szorosabbá tennünk az eredményt. A "sorcsere" nem vált be, a félpályánkról is nehezen tudtuk kihozni a labdát, ellenfelünk könnyen ránk erőltette akaratát. A negyedik gólt egy középen eladott labdából, az ötödiket ismét egy szögletből kaptuk. Az utolsó játékrész üde színfoltja volt Furculita Maya játéka, aki a védelem közepén rendre kihozta a labdát és többször szépen tisztázott. A játék képét tekintve az 5-1-es végeredmény reális, játékban több volt bennünk, de futómennyiségben sokkal több kellett volna, hogy végig pariban lehessünk. A kapuk az ötös vonalára lettek lehelyezve, emiatt 22 métert nőtt a pálya a korosztályban megszokott pályamérethez képest, amikor a két tizenhatos között játszanak a csapatok, ezt a plusz távot nem bírtuk erővel.