Mindhárom kerettagunk lehetőséget kapott az U17-es válogatott Eb-selejtezőin

2024-03-14

Borzák Lilien, Gávris Gabriella és Szabó Melissza is pályára lépett Horvátországban.

Az elmúlt egy hétben Horvátországban vett részt Eb-selejtezős minitonán a magyar U17-es válogatott.

Az eseményre klubunk három játékosa, a felnőtt csapatban már egyaránt bemutatkozó Borzák Lilien, Gávris Gabriella és Szabó Melissza kapott meghívót, akik mindhárman lehetőséget is kaptak.

A Belgium elleni 2-1-es siker alkalmával Borzák kezdőként 67 percet töltött a pályán, míg Szabó végigjátszotta az összecsapást. A Horvátország ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen Borzák 73, Szabó 45 percet kapott kezdőként, míg Gávris a 66. percben állt be. Az Ausztria elleni 0-3 során Borzák a 69. percben lépett pályára, míg Szabó az első félidőt játszotta végig.

Az utolsó forduló előtt a nemzeti csapatnak még volt esélye kivívni a svédországi Eb-n való részvétel jogát, ám az eredmények szerencsétlen alakulása miatt végül a csoport negyedik helyén zárt a válogatott, így a következő selejtezősorozatot a B-ligában kezdheti.