HÍREK

U14: Kiütéses siker az évzárón

2022-11-24

Csapatunk idei utolsó bajnoki mérkőzésén tíz gólig meg sem állt a Csepel FC ellen.

Leány Regionális U14, HNP Dél-Nyugati csoport, 11. forduló
MTK Hungária FC U14–Csepel FC U14 10-0 (5-0)

Gólszerző: Dudás (3.), Kóczé (23., 27.), Zséli (24., 68.), Kertész (30.), Bodor (39., 74.), Grezsák (50.), Furculita (64.)

Sárga lap: Lakatos (49.)

MTK Hungária FC U14: Nagy - Maukner, Zséli, Szécsi, Dudás, Grezsák, Feigl, Póta, Furculita.
Kispad: Kóczé, Kertész, Szabó, Bodor.

Szoliva Zsolt vezetőedző értékelése: - A Szentlőrinc elleni siker után önbizalommal teli, bátor csapat érkezett meg vasárnap reggel a Salgótarjáni úti edzőpályára. A szemerkélő eső miatt nagyon hasonló volt a pálya, mint a múlt heti, sellyei mérkőzésen. A csapatból betegség miatt csak Berzai Emma hiányzott, a többiek százszázalékosan álltak a csapat rendelkezésére. A meccset nagyon jól kezdtük, már a 3. percben megszereztük a vezetést Dudás Eszter távoli lövését követően. A mérkőzést a kezdetektől dominálni tudtuk, folyamatosan alakítottunk ki ígéretes helyzeteket, végül a harmad hajrájában szereztük meg a 2. és a 3. gólunkat Kóczé Dzsesszika és Zséli Virág révén, utóbbi szabadrúgásból talált a hálóba. A második harmadot ott folytattuk, ahol az előzőt befejeztük, Kóczé Dzsesszika saját maga második jól elhelyezett lövése önmaga 2., a csapat 4. gólját jelentette. Ezt követően Kertész Lili lőtt közelről a jobb alsóba, a 39. percben Bodor Nóra ballábas átlövése után örülhettünk gólnak. Grezsák Kíra a harmad utolsó percében egy Dudás Eszter elleni faltot követően, 20 méterről, szabadrúgásból rúgta ki a hosszút, megszerezve ezzel a csapat 7. gólját. Az utolsó harmadban sem fáradtunk el, Furculita Maya, Zséli Virág és Bodor Nóra is szerzett még 1-1 gólt, beállítva a 10-0-ás végeredményt. Összességében nagyon meggyőzően játszott a csapat, rengeteg jó passz, súlypont áthelyezés, kreatív megoldás tarkította a játékunkat, nagyon jó szájízzel vonulunk téli pihenőre.