Utánpótlás: Remekül indult a tavaszi szezon

2024-03-18

Három győzelem és egy döntetlen az első tavaszi fordulóban.

November végét követően újra bajnoki mérkőzésen léptek pályára utánpótlás-csapataink. Az első tavaszi fordulóban az U17, az U15 és az U14 is győztesen hagyta el a pályát, míg az U19 döntetlent játszott.

U19-es gárdánk korán hátrányba került a St. Mihály FC otthonában, de a második félidő elején néhány percen belül Szabó Melissza és Borzák Lilien is betalált, mellyel fordítani tudtunk. A 90+2. percben a hazaiak egyenlíteni tudtak, így 2-2 lett a végeredmény.

Leány Országos U19, 11. forduló
St. Mihály FC U19-MTK Budapest U19 2-2 (1-0)

Gólszerző: Balázs E. (9., 90+2.), illetve Szabó M. (51.), Borzák (55.)

Sárga lap: Fischer (35.), illetve Gávris (70.)

MTK Budapest U19: Fehér L. - Garda, Pára, Halász, Szántai (Varga 79.) - Erdei, Gávris, Kiss - Borzák, Szabó M., Farkas L. (Farády 46.).

Vezetőedző: Korozmán Norbert

U17-es csapatunk Kovács Melissza két találatával 21 perc után már két góllal vezetett a St. Mihály FC ellen hazai pályán. A vendégek a szünet előtt büntetőből szépíteni tudtak, de a fordulás után Kovács megszerezte a harmadik gólját, majd Walton Júlia és Kovács Zsófia is betalált, mellyel együttesünk 5-1-re diadalmaskodott.

Leány Országos U17, 11. forduló
MTK Budapest U17-St. Mihály FC U17 5-1 (2-1)

Gólszerző: Kovács M. (7., 21., 48.), Walton (61.), Kovács Zs. (68.), illetve Tóth (35. - büntetőből)

Sárga lap: Csoma (69.)

MTK Budapest U17: Hettiger - Csoma, Bellon, Anschau (Kelemen 66.), Becsei (Hanák 46.) - Balogh T. (Bokros 46.), Farkas P., Kovács M (Hubják 66.). - Walton, Zsirka-Klein (Darvai 46.), Kovács Zs. (Neumann 75.)

Vezetőedző: Nagy Alexandra

U15-ös együttesünk fantasztikus kezdte a St. Mihály FC elleni összecsapást az MTK Utánpótlás Sportközpontban, az első félidőben kilenc gólt lőttek a lányok, ebből négyet Csörgő Janka jegyzett, míg a duplázó Komáromi Dorottya és Csontos Dorina mellett Zséli Virág talált be. A szünet után “csak” két gól született, Szabó Blanka és Molnár Liza talált be, mellyel kialakult a 11-0-ás végeredmény.

Leány Országos U15, 11. forduló
MTK Budapest U15-St. Mihály FC U15 11-0 (9-0)

Gólszerző: Csontos D. (4., 30.), Csörgő (5., 12., 23., 27.), Komáromi (17., 39.), Zséli (38.), Szabó B (42.), Molnár (71.)

MTK Budapest U15: Nagy L. (Árokszállási 41.) - Komáromi, Dudás, Póta (Kéri 41.), Weszely - Csörgő (Molnár 41.), Bakos, Zséli (Németh 41.) - Töreki (Durst 41.), Szabó P. (Szabó B. 41.), Csontos D. (Csontos T. 41.)

Vezetőedző: Malik Dóra

A regionális bajnokságban szereplő U14-es csapatunk vasárnap a Soroksár SC-t fogadta. A sokáig gól nélküli döntetlenre álló találkozó hajrájában előbb Hanzl Zoé Fanni, majd Bodor Nóra talált a kapuba, kialakítva ezzel a 2-0-ás végeredményt.