Maria Palama végigjátszotta a görög válogatott utolsó két vb-selejtezőjét

2022-09-07

Vajda Orsolya ott volt a szerb keretben, de nem kapott játéklehetőséget.

Szeptember elején befejeződtek a női világbajnoki selejtezők, az utolsó két fordulóra a görög és a szerb válogatottba adott játékost klubunk, Maria Palama és Vajda Orsolya személyében.

Palama végigjátszotta a görög nemzeti együttes mindkét mérkőzését. Wales ellen hazai pályán 1-0-ra, míg Franciaországban 5-1-re kapott ki csapata, így 13 ponttal a negyedik helyen zárta a selejtezőt.

Vajda a Portugália elleni hazai vereség (1-2) és az Izrael elleni idegenbeli győzelem (2-0) alkalmával is kispados volt. Szerbia harmadik helyen végzett a csoportban, mindössze egy ponttal lemaradva Portugália mögött, akik készülhetnek a pótselejtezőre.

A világbajnokságot 2023. július 20 és augusztus 20. között Ausztráliában és Új-Zélandon rendezik.

Fotó: twitter.com/EthnikiOmada