U14: Igazságos döntetlen az Astra vendégeként

2022-09-13

Csapatunk 0-2-ről szerzett pontot a bajnokság 3. fordulójában.

Leány Országos U14, HNP Dél-Nyugati csoport, 3. forduló
Astra HFC U14–MTK Hungária FC U14 2-2 (2-1)

Gólszerző: Urbán (10.), Kuprák (13.), illetve Rieth (19. - öngól), Furculita (35.)

MTK Hungária FC U14: Póta - Kóczé, Maukner, Furculita, Berzai, Feigl, Zséli, Dudás, Grezsák.
Cserék: Kertész, Rádi.

Szoliva Zsolt vezetőedző értékelése: - Az Astra elleni meccsnek mindössze két cserével vágtunk neki, Bodor Nórára, Göndör-Karikás Janinára és Szécsi Vivienre sajnos nem számíthattam. A meccset jól kezdtük, többnyire az ellenfél térfelén folyt a játék, egy hátsó Astra megingást követően Grezsák Kíra került ajtó-ablak helyzetbe, de az utolsó pillanatban a gólvonalról sikerült tisztáznia ellenfelünknek. A folytatásban egy hazaadást követően nem volt megfelelő kommunikáció a soros kapus, Póta Judit és a védők között, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. 3 percen belül egy hasonló hátsó ügyetlenkedést követően két gólosra növelte előnyét az Astra. A harmad vége előtt egy beadást követően egy Astra-öngóllal kezdtük meg a felzárkózást. A második harmad közepén Furculita Maya távoli lövésével egyenlítettünk, sőt, folyamatos nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, de igazán veszélyes gólhelyzeteket nem sikerült kialakítanunk. Az utolsó harmadnak meglehetősen fáradtan kezdtünk neki, jellemző volt a pontatlanság és a lassú reakcióidő. A játék javarészt továbbra is az ellenfél térfelén zajlott, az Astra kontrákból igyekezett veszélyeztetni, de a védelem és Póta Judit higgadt döntései megakadályozták, hogy nagy veszély alakuljon ki. A végeredmény egy igazságos 2-2, hosszú út áll előttünk, de minden héttel javulni fog a játékunk. Szombaton Kaposváron folytatjuk a bajnokságot.